חדשות

נחנך מכון ה-MRI בבית החולים "זיו", בהשקעה של 13 מליון שקלים

בטקס חנוכת המכון החדש השתתפו סגן שר הבריאות. מנהלי ועובדי בית החולים וראשי רשויות מקומיות בצפון; ליצמן: ""MRI איננו עוד מכשיר - הוא חיוני בבתי חולים"

חנוכת מכון ה-MRI בבית החולים "זיו" (צילום: "זיו")

במרכז הרפואי "זיו" בצפת נחנך אתמול (יום ב') מכון ה-MRI החדש, בטקס שבו השתתפו סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, מנהלי ועובדי בתי החולים וראשי רשויות מקומיות בצפון הארץ.

מכון ה-MRI הוקם בהשקעה של 13 מיליון שקלים. הוא נבנה בצמוד למחלקת הרנטגן, על שטח של 400 מ"ר. עלות הבינוי והתכנון הסתכמה ב-7 מיליון שקלים ועלות הציוד הייעודי למכון - 6 מיליון שקלים נוספים. סכומים אלו גויסו בסיוע תרומות מדוד קליין, הקרן לידידות וחברת הרמטיק נאמנות בע"מ.

כוח האדם להפעלת המכון נקלט כבר בעבודה. מנהל המכון, ד"ר סאהר סרור, יחד עם צוות מכון הדימות (רנטגן) והצוות הייעודי ל-MRI, ליוו את הקמת המכון על פי סטנדרטים מקצועיים ברמה בינלאומית.

סגן שר הבריאות ליצמן אמר בטקס: "MRI איננו עוד מכשיר. הוא חיוני בבתי חולים וחנוכת המכון ב'זיו' היא גם מסר לציבור ולפיו גם בפריפריה, בגליל ובנגב, לא יהיה עוד צורך לנסוע מרחקים ארוכים כדי לקבל טיפולים רפואיים. למרות שתוחלת החיים בפריפריה קצרה יותר בהשוואה למרכז הארץ, בכוונתי לעשות הכול כדי שגם נתון זה ישתנה לטובה. בכהונתי הקודמת קידמתי את נושא מכון ההקרנות לחולי סרטן ואני מקווה שבקרוב הוא יושלם כאן. הדרך ארוכה, אך הפערים מצטמצמים בין המרכז לפריפריה".

עוד הבטיח ליצמן לסייע בפיתוח מחלקת היולדות והמחלקה הכירורגית ב"זיו". הוא שב והדגיש, כי תוכניותיו לעתיד כוללות רפורמה בשירות הסיעודי ושיפור המצב בחדרי המיון.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי "זיו", אמר בטקס כי פתיחת מכון ה- MRI הוא יום חג לשנה חדשה, ובשורה עבור תושבי הצפון. "הקמת מכון ה-MRI מסמלת צעד משמעותי בשיפור יכולותיו של המרכז הרפואי 'זיו' בכל הנוגע להענקת שירותי רפואה מתקדמים לתושבי האזור", אמר זרקא, "המכון הוקם תוך מאמצים רבים ובעזרת התרומות של אנשים יקרים הרואים בקידום ופיתוח המרכז הרפואי 'זיו' משימה חשובה".

נושאים קשורים:  חדשות,  מכון MRI,  דימות,  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  משרד הבריאות,  הקרן לידידות,  ד"ר סלמאן זרקא,  המרכז הרפואי "זיו"
תגובות