חדשות

ד"ר האני באחוס מונה ליו"ר החברה הישראלית לכירורגיה דחופה ולטראומה

ד"ר באחוס מ"רמב"ם" יחליף בתפקיד את ד"ר יורם קליין; בנוסף, פרופ' יורם קלוגר מ"רמב"ם" מונה ליו"ר החוג הכירורגי בפקולטה לרפואה בטכניון ולנשיא הסניף הישראלי של ה-American college of Surgeons

ד"ר האני באחוס (צילום: "רמב"ם")

החברה הישראלית לכירורגיה דחופה ולטראומה בחרה יושב-ראש חדש: ד"ר האני באחוס, מנהל השירות בתחום הזה במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה. ד"ר באחוס יחליף בתפקיד את היושב-ראש היוצא, ד"ר יורם קליין, שעד לא מכבר ניהל את תחום זה במרכז הרפואי "קפלן" ברחובות, ועבר ל"שיבא".

ד"ר באחוס היא בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית ו"הדסה" עין כרם בירושלים. הוא התמחה בכירורגיה כללית בקריה ב"רמב"ם", וביצע התמחות-על בטראומה ובטיפול נמרץ כירורגי במרכז ריידר (RYDER) לטראומה במיאמי.

מלבד תפקידו כמנהל מערך השירות לכירורגיה דחופה, מנהל ד"ר באחוס את יחידת הטראומה ברמב"ם ונמנה על צוות הנהלת בית הספר ללימודי טראומה, רפואה דחופה ואר"ן (אירועים רבי נפגעים) ברמב"ם, שבו נערכים קורסים שונים לצוותי רפואה מהארץ ומהעולם.

בנוסף, משמש ד"ר באחוס גם כמרצה בפקולטה לרפואה של הטכניון. בפעילותו האקדמית הופיע בכנסים מקצועיים בעולם, פירסם מאמרים רבים בעיתונות המקצועית והשתתף בכתיבת פרקים בספרים מקצועיים. בין תחומי המחקר שלו: טיפול שמרני בפציעות טחול, טיפול אנטיביוטי-מניעתי בפצועים וטיפול מניעתי באירועים טרומבואימבוליים בפצועים.

אתמול (ד') הודיע המרכז הרפואי רמב"ם גם על מינויו של פרופסור יורם קלוגר, מנהל המערך לכירורגיה כללית בבית החולים, ליו"ר החוג הכירורגי בפקולטה לרפואה בטכניון ולנשיא הסניף הישראלי של ה-American college of Surgeons.

פרופ' יורם קלוגר (צילום: "רמב"ם")

פרופ' יורם קלוגר (צילום: "רמב"ם")

פרופסור קלוגר עוסק בכירורגיה אונקולוגית של מערכת העיכול ומרכז את מערך הכירורגיה של הלבלב. הוא מבסס את תחום ההקרנה התוך-ניתוחית בניתוחי בטן, בשיתוף המכון האונקולוגי ברמב"ם.

פרופסור קלוגר הוא בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, התמחה בכירורגיה כללית במרכז הרפואי "הדסה" עין כרם והשתלם בכירורגיית טראומה, כירורגיה של הוושט ובטיפול נמרץ כירורגי, בבית החולים ALLEGHENY, שבפיטסבורג, ארה"ב.

פרופ' קלוגר הקים את מערך הטראומה במרכז הרפואי "תל- אביב-איכילוב" והיה הראשון בישראל לנהל מערך אשפוז ייעודי לנפגעי חבלה. בנוסף הוא מרצה מבוקש בארץ ובעולם, בנושא ניהול מערכות רפואה באירועי אסון ובחבלות הדף.

נושאים קשורים:  חדשות,  ד"ר האני באחוס,  פרופ' יורם קלוגר,  החברה הישראלית לכירורגיה דחופה ולטראומה,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות