חדשות

מכשיר הדמיה ומיפוי חדשני של GE יופעל בפעם הראשונה בעולם ב"רמב"ם"

צמרת חברת GE הגיעה לבית החולים על מנת לחנוך את הכנסת המכשיר החדש לשימוש; חלק מהטכנולוגיה המיושמת בו פותחה במרכז הפיתוח של החברה בטירת הכרמל

מימין: נתן חרמוני , מנהל גלובלי של תחום הרפואה הגרעינית ב-GE, פרופ' אורה ישראל ופרופ' זוהר קידר, ליד המכשיר החדש (צילום: "רמב"ם")

המרכז הרפואי "רמב"ם" הודיע בסוף השבוע, כי נבחר להיות בית החולים הראשון בעולם שבו יחל שימוש במכשיר הדמיה ראשון מסוגו של חברת GE. לדברי בית החולים, מטופלים ישראלים יהיו הראשונים בעולם ליהנות מהטכנולוגיה החדישה.

המכשיר הוא מצלמה גרעינית חדשנית, המאפשרת מיפוי מדויק של כל הגוף וזיהוי מחלות ותהליכים כמו סרטן, מחלות לב, מחלות כליות, שברים, זיהומים ועוד - במהירות רבה וברזולוציה גבוהה יותר מבעבר.

פרופ’ זהר קידר, סגן מנהל המחלקה לרפואה גרעינית ב"רמב"ם": "הטכנולוגיה הזו מסמנת פריצת דרך של ממש בתחום ההדמיה"

לדברי בית החולים, הטכנולוגיה החדשה תאפשר לזהות נגעים קטנים מאלו שניתן לזהות בטכנולוגיות הקיימות, ותפחית משמעותית את החשיפה לחומרים הרדיואקטיביים הניתנים במסגרת בדיקות המיפוי.

ברמב"ם צופים, שקיצור משך הבדיקה יאפשר לבצע יותר בדיקות כאלו בכל יום, ובנוחות רבה יותר לנבדקים.

לרגל הכנסת המכשיר לפעילות הגיעה לרמב"ם צמרת חברת GE העולמית יחד עם כ-40 רופאים מרחבי העולם לחנוכת המכשיר. הוא הוגדר כ"פריצת הדרך הטכנולוגית הגדולה ביותר בתחום ההדמיות ב-60 השנים האחרונות". שולבו בו מספר טכנולוגיות צילום והדמיה שונות ומתוחכמות. חלקן פותחו במרכז הפיתוח של GE בטירת הכרמל. במכשיר נעשו כבר כמה ניסויים מוצלחים ב"רמב"ם" ובעקבותיהם ניתן אישור ה-FDA.

פרופ’ זהר קידר, סגן מנהל המחלקה לרפואה גרעינית ב"רמב"ם" אמר: "הטכנולוגיה הזו מסמנת פריצת דרך של ממש בתחום ההדמיה. זוהי מצלמה רב-תכליתית המסוגלת לאבחן סוגים שונים של מחלות ותהליכים חולניים בגוף האדם. הנבדקים ייחשפו לרמת קרינה נמוכה יותר מאשר בעבר".

"בדיקות מסוימות, שדרשו עד היום מספר רב של צילומים במכשירים שונים וארכו כמה ימים, יבוצעו עם המכשיר החדש בפעולה פשוטה אחת, ובאיכות גבוהה בהרבה", הוסיף נתן חרמוני, מנהל ענף רפואה גרעינית בחברת GE.

נושאים קשורים:  חדשות,  הדמיה,  מצלמה,  חברת GE,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  סרטן,  סריקה,  מיפוי
תגובות