חדשות

ד"ר שלום מיכוביץ מונה למנהל המחלקה לנוירוכירורגיה ילדים ב"הדסה"

ד"ר מיכוביץ עבד ב-26 השנים האחרונות במרכז "שניידר" לרפואת ילדים; מנהל "הדסה" פרופ' זאב רוטשטיין: "ד"ר מיכוביץ הוא אחד הכוכבים בניתוחי מוח בילדים"

המרכז הרפואי "הדסה" בעין כרם (צילום: אילוסטרציה)

ד"ר שלום (מיקי) מיכוביץ, מומחה בנוירוכירורגיה ובנוירוכירורגיה ילדים, מונה למנהל החדש של המחלקה לנוירוכירורגיה ילדים במרכז הרפואי "הדסה". ד"ר מיכוביץ מחליף בתפקיד זה את ד"ר מוני בניפלא, שעבר לפני כמה חודשים ל"רמב"ם".

ד"ר מיכוביץ הוא בוגר הפקולטה לרפואה במילנו, את הסטאז' עשה בבית החולים תל השומר ואת התמחותו בנוירוכירורגיה ב"הדסה". הוא השלים את הכשרתו הקלינית בהתמחות-על בנוירוכירורגיה ילדים וכלי דם בקנדה, במרכזים הרפואיים Sick Children Hospital וב-"ווסטרן הוספיטל" שבטורונטו.

ד"ר שלום מיכוביץ (צילום: "הדסה")

במהלך שירותו הצבאי (1982-1978) שימש כרופא בבסיס הצנחנים הגדול בארץ ואף יציא לפעולות מבצעיות. בהמשך שימש גם כיו"ר הוועדות הרפואיות המיוחדות של צה"ל.

בתפקידו האחרון ניהל ד"ר מיכוביץ את היחידה לנוירוכירורגית ילדים במרכז "שניידר" לרפואת ילדים, שבו עבד ב-26 השנים האחרונות.

ד"ר מיכוביץ פירסם מחקרים רבים בנושאי אונקולוגית ילדים, אירועים מוחיים ובעיות רפואיות שונות הקשורות בכלי דם מוחיים. מחקריו פורסמו בכתבי עת בולטים בעולם והוא זכה להכרה בינלאומית.

עם הגעתו ל"הדסה" הודיע כי "באמתחתי תכניות רבות לטיפול בילדים במצבים מורכבים. פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל הדסה, ביקש ממני לחזור לבית הגידול המקצועי הראשון שלי – ולאחר שהושלמה הכשרת יורש ראוי ב'שניידר' נעניתי לקריאתו והצטרפתי ל'הדסה'. אפשיל שרוולים ואצטרף לד"ר מועטסם שוויקי בנוירוכירורגיה ילדים ב'הדסה' עין כרם ולצוות הרפואי במטרה משותפת להמשיך ולהיות הגוף הרפואי המתקדם ביותר ומהטובים בעולם בתחום זה – ביכולות, בציוד ובאיכות".

"מבחינתי", הוסיף, "החזרה להדסה היא באמת בגדר סגירת מעגל בקריירה שלי, תוך שאיפה למתן טיפול מצוין ברמה הטובה ביותר שניתן במקרים קשים ומורכבים בעיקר כשמדובר בגידולים במערכת העצבים בילדים". הוא חלק שבחים לחדרי הניתוח החדישים והמאובזרים במיטב הטכנולוגיות בהם יעשה שימוש במסגרת תפקידו בהדסה.

מנכ"ל "הדסה", פרופ' רוטשטיין, ציין: "ד"ר מיכוביץ הוא אחד הכוכבים בניתוחי מוח בילדים, בעיקר על רקע של מחלות גידוליות ומומים מולדים. הוא הגיע אלינו במסגרת תכנית הדסה לפתח את הטיפול במחלות ממאירות בילדים ולתת את שירותי הכירורגיה הדרושים לטיפול בילדים חולי הסרטן".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  המרכז הרפואי "הדסה",  ד"ר שלום (מיקי) מיכוביץ,  פרופ' זאב רוטשטיין
תגובות
אנונימי/ת
02.11.2017, 23:15

כעת הוא צריך להחזיר את הד"ר איריס פריד-וביחד הם צוות מנצח.