חדשות

חולת סרטן המטופלת ב"שיבא" נדבקה בחצבת. חשש שחולות נוספות נדבקו

ייתכן כי נדבקה מחולה חצבת שהגיע לפני כשלושה שבועות מהודו ועימו באה במגע במוקד לרפואה דחופה. בלשכות הבריאות נרשמו לאחרונה שלושה חולי חצבת שהגיעו מחו"ל

הרופאה ב"שיבא" הבחינה בפריחה. צילום: אילוסטרציה

רופאה ערנית במחלקה האונקולוגית במרכז הרפואי שיבא הבחינה אצל חולת סרטן שבאה לפגישה עימה כי על ידיה פריחה ומיהרה להזעיק מומחה למחלות זיהומיות. החולה עברה בדיקות והתברר שחלתה בחצבת לאחר שהודבקה מאדם שהיה חולה ולא התחסן.

עשרות חולות ב"שיבא", שייתכן כי באו במגע כלשהו עם אותה חולה, לרבות קרובי משפחה, זומנו לקבל טיפול נגד חצבת. הטיפול נעשה בתרכיב חיסון שהוא שונה מהרגיל מאחר שהמערכת החיסונית של חולי סרטן נחלשת עקב מחלתם, כך מדווח הבוקר (ה') "ידיעות אחרונות".

בדיווח נמסר כי לפני כשלושה שבועות הגיע לישראל גבר בטיסה מהודו ובבדיקה במוקד רפואה דחופה התברר שחלה בחצבת. לשכת הבריאות המחוזית זימנה בעקבות זאת לקבלת חיסון את כל האנשים שהיו באותה טיסה וגם כל מי שהיה באותה העת במוקד החירום, וקיים חשש שבא במגע עם חולת הסרטן מ"שיבא" (אם התעטש, השתעל) בעת שזה המתין בתור להתחסנותו. סביר להניח שהיא נדבקה ממי שלא התחסן נגד המחלה וכך נוצרה שרשרת של הדבקות. ההערכה: כמה עשרות אנשים, בעיקר עם מערכת חיסונית חלשה עקב מחלתם, נחשפו למחלה המידבקת.

עוד נמסר כי בין המקרים של חולי חצבת שנרשמו בלשכות הבריאות באחרונה: חולה שהגיעה מתאילנד - כל 120 הנוסעים באותה טיסה נקראו להיבדק. בחודש שעבר היה חולה בטיסה שהגיעה מקייב, אוקראינה, וכל הנוסעים שפיתחו תסמינים חריגים נקראו להיבדק. כמו כן המקרה שעליו דווח השבוע על נוסעת בטיסה שהגיעה מפריז.

נושאים קשורים:  חצבת,  הידבקות בחצבת,  המרכז הרפואי "שיבא",  חולי סרטן,  המערכת החיסונית,  חדשות
תגובות