חדשות

קבוצת תמיכה למחלימים מסרטן הוקמה ב"הדסה עין כרם"

אונקולוגית בכירה ופסיכואונקולוגית ממכון שרת לטיפול בסרטן ב"הדסה עין כרם" מובילות את התכנית המסייעת למחלימים לחזור לחיי שגרה

קבוצת תמיכה. אילוסטרציה

"חולמים להחלים", קבוצה חדשה שהוקמה ב"הדסה עין כרם" על ידי גורמים מקצועיים, תסייע למחלימים ממחלת הסרטן לחזור לחיים המוכרים שלפני המחלה.

ד"ר עופרה מימון, אונקולוגית בכירה והפסיכואונקולוגית אביטל לובוצקי – שתיהן ממכון שרת לטיפול בסרטן ב"הדסה עין כרם", מובילות את הקבוצה הפתוחה לכל מטופל שהחלים מן המחלה וכעת זקוק ליד מכוונת או לסיוע ותמיכה בניסיון לחזור לשגרת חיים.

"אין ספק כי התמודדות עם אתגר בריאותי בסדר גודל של סרטן הינו אירוע מכונן המשפיע על כל תחומי החיים של המטופלים", מסבירה אביטל. "המטרה של הקבוצה היא לא לשחרר את המטופל או המטופלת לדרכם לאחר שהצליחו להגיח מתחת לגל הענק הרגשי והפיזי הזה, ולצפות שיתמודדו בעצמם עם הרגשות, הפחדים, והפשרות החדשות שיהוו את שגרת חייהם – אנחנו כאן כדי לעזור גם אחרי".

הצוות, כאמור, מורכב מרופאה ומפסיכולוגית אשר עוסקות בנושאים מגוונים: הבריאות שלאחר המחלה, ההתמודדות עם תופעות הלוואי, חזרה לעבודה ולשגרת חיים, דימוי הגוף ונושאי אינטימיות ומיניות. מלבד מפגשים קבוצתיים וזמינות עבור המטופלים והמחלימים בכל שאלה או בקשה לסיוע, נערכות גם הרצאות אורח על ידי מומחים בתחומים שונים מ"הדסה".

לד"ר מימון ברורה החשיבות שבתמיכה במטופלים שנמצאים כבר אחרי הטיפול: "למיטב ידיעתי, אנו גוף התמיכה היחידי באזור ירושלים, במסגרת בית חולים ראשי, למטופלים שהחלימו מסרטן", היא אומרת. "אין להמעיט כלל בחשיבות הטיפול שאחרי הטיפול. מדובר בחוליה חשובה ביותר שיכולה להשפיע באופן ניכר על איכות חיי המטופלים שלנו בטווח הארוך, איכות חיים שעליה אנו נאבקים יום יום".

עוד היא מספרת כי במסגרת הקבוצות מועלות גם סוגיות של בעיות רפואיות רחבות יותר הנגרמות כתוצאה מתופעות לוואי ממושכות של הטיפול האונקולוגי או התחלואה וזוכות למענה הנדרש במסגרת התמיכתית. "היכולת שלנו להתייחס פרטנית לבעיות העולות לאחר ההחלמה משפרת אף היא את איכות חיי המטופלים ומביאה בעצם את מה שאנו מעוניינים בו – התמודדות רב תחומית של המחלים מסרטן".

נושאים קשורים:  קבוצת תמיכה,  החלמה מסרטן,  תופעות לוואי,  התמודדות החולה,  מחלות סרטן,  ד"ר עופרה מימון,  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות
אנונימי/ת
10.10.2018, 17:06

לא נשכח ולא נסלח על הפקרת ילדינו האומללים ממחלקת המטואונקולוגיה ילדים-בעבור אגו ובצע כסף.