חדשות

האגודה למלחמה בסרטן מוקירה את מידד גיסין, נשיא ארגון בעלי סטומה

אות הוקרה על מפעל חיים יוענק לגיסין, יו"ר צרכני בריאות ישראל, שפועל עשרות שנים לשמירת זכויותיהם של החולים

מידד גיסין, נשיא ארגון בעלי סטומה ויו"ר צ.ב.י. צילום: ניר שמול

האגודה למלחמה בסרטן תעניק אות הוקרה על מפעל חיים למידד גיסין, נשיא ארגון בעלי סטומה ויו"ר צ.ב.י - צרכני בריאות ישראל על תרומתו המכרעת בהתנדבות בעשורים האחרונים למען החולים בישראל בכלל ולמען חולי הסרטן בפרט.

במהלך שנות פעילותו הוביל גיסין את קידום זכויות החולים בכל הארץ ופעל לשמירת הזכויות הסוציאליות של חברי הארגון וזכויותיהם במערכת הבריאות. האות יוענק לו במסגרת הכנס הארצי השנתי של ארגון בעלי סטומה בישראל שיתקיים ביום חמישי (25 באוקטובר) בבית האגודה למלחמה בסרטן.

ארגון בעלי הסטומה פועל תחת מחלקת השיקום של האגודה למלחמה בסרטן. בארגון רשומים חברים שעברו ניתוח להטיית השתן או הצואה עקב מחלתם כך שההפרשות מנוקזות באמצעות שקית הנמצאת בדופן הבטן ומאפשרות להם קיום אורח חיים תקין. בארגון גם פועלת קבוצה ייחודית לצעירים עם סטומה בני 50-20, שהוקמה במטרה לספק מידע ותמיכה ללא תשלום לצעירים לפני ואחרי הניתוח ולסייע בהתמודדות בשלבים שונים של הטיפול עם הדגשים לקבוצת גיל זו.

מירי זיו, מנכ"לית האגודה למלחמה בסרטן, אמרה: "האגודה החליטה להעניק למידד גיסין תעודת הערכה והוקרה ולציין לשבח את פועלו ותרומתו המשמעותית לקידום המאבק במחלות הסרטן ופעילותו למען החולים בישראל. נחישותו הרבה השפיעה באופן משמעותי על סדר היום הבריאותי והפכה לגורם משמעותי במאבק. האגודה למלחמה בסרטן פועלת למען בעלי הסטומה בישראל ולמידד יש חלק חשוב בפעילות הזו כבר כמה עשורים".

האגודה למלחמה בסרטן משתתפת במימון תקנים של אחיות סטומה בבתי החולים ובקהילה המעניקות שירות חיוני ותומך לציבור החולים. אחיות אלה נותנות מידע לפני ואחרי הניתוח, מתאימות באופן אישי את הציוד לטיפול בסטומה, מדריכות מטופלים לטיפול עצמי ונותנות מענה לבעיות שוטפות, איתן מתמודדים בעלי סטומה וקרוביהם.

נושאים קשורים:  בעלי סטומה,  מידד גיסין,  אות הוקרה,  האגודה למלחמה בסרטן,  חדשות
תגובות