חדשות

שלוש תרופות ללוקמיה קיבלו הדירוג הגבוה ביותר בוועדת סל התרופות

תרופות חדשות נוספות מתחום ההמטו-אונקולוגיה קיבלו את הדירוג A8/9 ועלו לשלב הבא שבו תכריע הוועדה אילו תרופות ייכללו החל מחודש ינואר הקרוב בסל המורחב

לוקמיה, בדיקת מעבדה (צילום: אילוסטרציה)

ועדת סל התרופות לשנת 2019 פרסמה אמש (ב') את עיקרי החלטותיה מישיבת העבודה השלישית שקיימה ושהתמקדה בתרופות חדשות מתחום ההמטו-אונקולוגיה.

מבין 30 המועמדויות שהוגשו לדיון זה, לאחר סינון מוקדם, קיבלו 14 את שני הדירוגים הגבוהים ביותר A9 ו-A8/9 ועלו לשלב הבא שבו תחל הוועדה לקבל את ההכרעות אילו תרופות ייכללו החל מחודש ינואר הקרוב בסל המורחב.

מבין ה-14 קיבלו שלוש תרופות שהוגשו את הדירוג הגבוה ביותר A9. ואלו הן:

Venclexta
AbbVie
RX
Partially covered by the Health basket
Venclexta

F.C. TABS.: Dosage should be ajust. individ. See lit. Tmt. of pts. with Chron. Lymphoc. Leukem./Small Lymphoc. Lymphoma with or without 17p deletion, who have received at least one prior ther. Acute Myeloid Leukem.: in comb. with a hypomethylating agent/comb. with low dose cytarabine is indicated for newly diagnosed pts. with AML who are ineligible for intensive chemother. C/I: Concom. use with strong CYP3A inhib. at init. and during ramp-up phase is contraind. in pts. with CLL/SLL due to the potent. for incr. risk of tumor lysis syndr. Concom. use with St. John’s wort.

Kymriah לטיפול בילדים ובגירים בגילאי 25-3 הלוקים בלוקמיה מסוג B cell acute lymphoblastic leukemia חוזרת או רפרקטורית. התרופה החדשה נמצאת בהליך רישום בישראל. אותה תרופה גם קיבלה את הדירוג הזה לשם טיפול במבוגרים הלוקים בלימפומה Large B cell חוזרת או רפרקטורית.

Venclexta לטיפול בלוקמיה מסוג AML כקו טיפול ראשון בשילוב תרופות ממשפחת HMaS או בשילוב עם LDAC עבור חולים שאינם מתאימים לטיפול בכימותרפיה אינטנסיבית. גם היא נמצא בהליכי רישום להתוויה זאת.

Yescarta גם היא לטיפול במבוגרים חולי לוקמיה מסוג Large B cell חוזרת או רפרקטורית.

מבין התרופות שקיבלו את הדירוג A8/9, ארבע הן עבור חולי מיאלומה נפוצה: Jakavi שלגביה הוגשה בקשה להרחבת מסגרת ההכללה בסל לטיפול בפוליציתמיה ורה עבור חולים שפיתחו עמידות או אי סבילות לטיפול בתכשיר Hydroxyurea.

Blincyto עבור ילדים החולים במחלת ALLי(Philadelphia chromosome negative CD19 positive B cell precursor ALL).

Mylotarg הכלולה אמנם בסל אבל הוגשה בקשה להרחבת ההכללה גם כקו טיפול ראשון בשילוב עם כימותרפיה לחולי לוקמיה מסוג AML. עבור חולים בני 60 ומטה עם מחלה חוזרת ביקשה הוועדה חוות דעת מומחים נוספת.

Imbruvica שגם היא כלולה בסל לטיפול בחולי לוקמיה מסוג CLL ולימפומות MCL ו-WM ועתה נתבקשה הרחבת ההכללה בסל גם כקו טיפול ראשון לכלל חולי CLL בני 65 ומעלה וכן לחולים בקבוצת גיל זאת במצב של unmutated IGHV.

Venclexta גם עבור חולי CLL כקו טיפול שני והלאה בשילוב עם Rituximab.

Imbruvica גם כקו טיפול שני בחולי Waldenstrom's macroglobulinemia בשילוב עם Rituximab.

Darzalex הכלולה בסל לטיפול במיאלומה נפוצה ועתה הוגשה הבקשה להרחבת הכללתה גם כטיפול קו ראשון עבור חולים שאינם מועמדים להשתלת מח עצם ובשילוב עם משלב התרופות Bortezomib, Melphalan Preednisone.

Revlimid כטיפול קו ראשון עבור חולי מיאלומה נפוצה שאינה מועמדים להשתלה וכטיפול אחזקה במאובחנים חדשים לאחר השתלה אוטולוגית.

Kyprolis הכלולה בסל לטיפול בחולי מיאלומה נפוצה אבל עתה נתבקשה הסרת המגבלה של הזכאות לטיפול בתרופה אחת בלבד מבין השתיים Carfilzomib או Pomalidomide.

Imnovid גם היא לחולי מיאלומה נפוצה ועתה הוגשה בקשה להסרת המגבלה של הזכאות לטיפול בתרופה אחת בלבד מבין פומאלידומיד או קרפיזלומיב.

לדו"ח עיקרי ההחלטות מישיבה זאת – ליחצו כאן.

נושאים קשורים:  ועדת סל התרופות,  דירוג A9,  המטואונקולוגיה,  לוקמיה,  חדשות,  מיאלומה,  ALL
תגובות