חדשות

חדש ב"איכילוב": שירות לברכיתרפיה באמצעות מערכת חדישה

היתרון בברכיתרפיה הוא מתן מנת קרינה גבוהה לגידול עצמו כמעט ללא פיזור קרינה לרקמות הבריאות שסביבו. בשלב ראשון השירות יינתן למטופלות עם גידולים גינקולוגיים

ד"ר טטיאנה רבין, מנהלת השירות לברכיתרפיה ב"איכילוב". "שיעורי ההצלחה והסיכוי לריפוי גדלים"

המרכז הרפואי תל אביב איכילוב הודיע אתמול (א') על פתיחת שירות לברכיתרפיה - טיפול בקרינה באמצעות החדרת מקור רדיואקטיבי אל הגידול באמצעות מכשיר חדיש. מבית החולים נמסר כי הוא אחד הראשונים בעולם להשתמש בו.

היתרון בברכיתרפיה הוא מתן מנת קרינה גבוהה לגידול עצמו כמעט ללא פיזור קרינה לרקמות הבריאות שסביבו. הדבר מאפשר להעלות משמעותית את מנת הקרינה הכוללת לגידול ובכך מגדיל את שיעורי ההצלחה והסיכוי לריפוי. בשלב ראשון השירות יינתן למטופלות עם גידולים גינקולוגיים, אך בעתיד יורחב גם לתחומים נוספים ביניהם סרטן הערמונית.

מכון הקרינה במערך האונקולוגי ב"איכילוב" הצטייד במכשיר המתקדם HDR BRAVOS של חברת וריאן העולמית. בראש השירות לברכיתרפיה עומדת ד"ר טטיאנה רבין, רופאה עתירת ניסיון בטיפולים אלה.

ד"ר רבין ציינה: "בשל עוצמתו של המקור הרדיואקטיבי והטווח הקצר שלו ברקמה, הוא מאפשר להעלות את מנת הקרינה לגידול ובכך מגדיל משמעותית את שיעור הצלחת הטיפול והסיכוי לריפוי המחלה".

הטיפול מתבצע על ידי הכנסת אפליקטור מיוחד לתוך הנרתיק ולתוכו מוכנס מקור הקרינה והוא נעשה בהרדמה ספינלית, כך שבמהלכו המטופלת איננה חשה דבר. הטיפול אורך מספר דקות בלבד. המכשיר החדש מאפשר לצוות הרפואי תכנון מדויק ביותר של הפעולות מאחר שהוא מצויד במערכות  מתקדמות לבקרת איכות ודיוק, גם לשם בדיקה וניטור מיקום מקור הקרינה בכל נקודה והוא גם מוודא התאמה בין מערכת התכנון לביצוע בפועל.

נושאים קשורים:  ד"ר טטיאנה רבין,  HDR BRAVOS,  ברכיתרפיה,  טיפולי קרינה,  חדשות,  המרכז הרפואי איכילוב-תל אביב
תגובות
אנונימי/ת
26.11.2018, 09:56

טיפול בברכיתרפיה לסרטן הערמונית קיימת בבית החולים איכילוב כבר יותר מ15 שנה. טופלו יותר מ 1000 חולים בשיטה זו.