חדשות

מחקר צרפתי: משקאות מתוקים ומוגזים מעלים סיכון לסרטן

מחקר צרפתי חדש שפורסם ב-BMJ מצא קשר סטטיסטי בין צריכת משקאות מתוקים ומוגזים לעלייה ב-18% בסיכון לסרטן

פחיות משקה מוגז ומסוכר (צילום: אילוסטרציה)

מחקר חדש שנערך על ידי חוקרים צרפתים מאוניברסיטת פריז (הסורבון) ופורסם בשבוע שעבר בכתב העת BMJ מראה קשר סטטיסטי בין צריכת משקאות מתוקים לבין עלייה של 18 אחוז בסיכון לחלות בסרטן.

החוקרים מאוניברסיטת פריז ובראשם החוקרת הבכירה ד"ר מתילד טובייה, ראש קבוצת חוקרים בנושאי תזונה ואפידמיולוגיה במכון הבריאות הלאומי ולמחקר רפואי באוניברסיטת פריז, טענו בדיווחם כי מצאו שצריכה של 100 מ"ל משקה סוכרי ביום – מיץ או משקה מתוק אחר ומוגז הכולל 5% סוכר, לרבות קפה או תה שהומתקו בסוכר - וסך  הכל שתי פחיות משקה בשבוע - מובילה לעלייה ב-18% בסיכון לחלות בסרטן. ממצאים אלה לא נמצאו במשקאות עם ממתיקים מלאכותיים.

בדיווח נמסר כי החוקרים בחנו ממצאים לגבי 100 אלף בני אדם במשך חמש שנים. יחד עם זאת ציינו שיש צורך בבחינה נוספת של הממצאים כדי להבין את הסיבתיות. עוד ציינו בדיווח כי הסיקו שהנטייה לסרטן איננה רק תוצאה של אורח החיים של אוכלוסיית המחקר או מעודף משקל, אבל להערכתם בולט קשר ראשוני בין סוכר למחלה.

ד"ר טובייה אמרה ל-CNN: "עד היום ידענו שסוכר קשור למחלות לב, כלי דם, השמנת יתר וסוכרת. מה שאנחנו מראים בעבודה זאת שיש ראייה עמוקה לקשר ישיר שבין הסוכר לבין מחלת הסרטן עצמה. כמות הסוכר עצמה בדם איננה טובה לאדם".

מחקר דומה פורסם במאי ב-JAMA Network Open וצוטט ב-CNN.

נושאים קשורים:  משקאות מוגזים,  משקאות מתוקים,  סיכון לסרטן,  חדשות,  מחקרים
תגובות
 
אנונימי/ת
16.07.2019, 13:22

הם גורמים למחלה הארורה וכן הורסים את מערכת עיכול ועלולים לגרום לדלקות קשות במעי הדק ובוושט. זה ידוע מזמן.