סרטן השחלה

ההשפעה של כימותרפיה עבור מערכת העיכול על נשים עם סרטן השחלה מסוג Mucinous

בנשים עם סרטן שחלה מסוג Mucinous בשלב מוקדם, משטר כימותרפי בתר ניתוחי שניתן בדרך כלל בסרטנים של מערכת העיכול, עם וללא תוספת של Bevacizumab היה קשור באחוזי הישרדות גבוהים יותר בהשוואה לטיפול המקובל

כימותרפיה לווריד (צילום: אילוסטרציה)

מטרת המחקר הייתה להעריך האם כימותרפיה המתאימה לסרטנים של מערכת העיכול הייתה קשורה להישרדות משופרת בהשוואה למשטרי הטיפול המקובלים בנשים עם סרטן שחלה מסוג Mucinous.

החוקרים ביצעו מחקר עוקבה היסטורי ובו מטופלות עם סרטן שחלה מסוג Mucinous שקיבלו כימותרפיה בתר-ניתוחית בשני מרכזים אקדמיים. המידע הדמוגרפי והקליני נלקח מתוך הרשומות הרפואות. הכימותרפיה של "מערכת העיכול" הורכבה מ-5-FU,יCapecitabine, יIrinotecan או Oxaliplatin. המשטרים הטיפוליים הגינקולוגיים כללו Carboplatin או Cisplatin. טיפול ב-Bevacizumab אושר בשתי הקבוצות. החוקרים העריכו את ההישרדות בעזרת עקומות על שם קפלן-מאייר.

52 נשים טופלו במשטר של מערכת העיכול (26 נשים, 50%) או במשטר הגינקולוגי המקובל (26 נשים, 50%). 75% מהגידולים היו בשלב מוקדם (1 או 2), 68% בסיווג 1 או 2 ו-88% מהנשים היו ללא מחלה מאקרוסקופית שארית לאחר הניתוח. המטופלות שקיבלו כימותרפיה של מערכת העיכול טופלו יותר ב- Bevacizumabי(50% לעומת 4%, p<0.001). לא נראו הבדלים אחרים במאפייני המטופלות. ההישרדות הלא מתוקננת הייתה טובה יותר בנשים שקיבלו כימותרפיה של מערכת העיכול (יחס הסיכונים 0.2, רווח בר-סמך 95%: 0.1-0.8).

מקור:

Kurnit K. et al (2019). Obstetrics & Gynecology: Volume 134 - Issue 6 - p 1253-1259;

נושאים קשורים:  סרטן השחלה,  השרדות,  כימותרפיה,  מחקר עוקבה,  מחקר היסטורי,  מחקרים
תגובות