חדשות

הפסל הוורוד בכיכר הבימה – מיצב שמעודד להכיר את תסמיני סרטן השד

על פסלו של האמן יאיר זיגרון - שני כדורי ענק ורודים בקוטר של 2.5 מטרים - מופיעים קודים המהווים תמרורי אזהרה לסרטן השד, שניתן לגלות בבדיקה עצמית

הפסל הוורוד בכיכר הבימה. צילום: ליאור צור, דוברות איכילוב

בכיכר הבימה בתל אביב יושק היום (ה') "הפסל הוורוד" - מיצב שנועד לעודד נשים לשים לב לתסמינים של סרטן השד.

פסלו של האמן יאיר זיגרון מ״הסדנה של יאיר״, בשיתוף חברת גבע פרויקטים, הוא שני כדורי ענק ורודים בקוטר של 2.5 מטרים עשויים פיברגלס וקלקר מוקצף. היוזמה היא של בית החולים איכילוב בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן ועמותת "אחת מתשע". הייעוץ הרפואי המקצועי למיצב ניתן על ידי ד"ר מריאן חטיב, מנהלת מרכז השד ב,איכילוב".

אוקטובר הוא חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד, מחלה שאחת מכל שמונה נשים תחלה בה במהלך חייה. סרטן השד הוא אמנם מחלה קטלנית, אבל אם מגלים אותו מוקדם, הסיכוי להחלים עומד על למעלה מ-90%.

המיצב נועד לעודד נשים לשים לב לתסמינים של סרטן השד (גוש בשד, שינוי צורה של השד, הפרשה מהפטמה, גירוי בעור, ורידים מורחבים ועוד) - כל קוד המודבק על המיצב מספר על תמרור אזהרה חשוד אותו ניתן לגלות בבדיקה עצמית. יש לציין שרוב השינויים המתגלים בשד אינם מצביעים על הימצאות גידול סרטני, אך חשוב לפנות לבירור רפואי ולהקפיד על שגרת בדיקות קבועה.

הטקס בשעה 17:00 יתקיים בנוכחות פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל המרכז הרפואי איכילוב, משה בר-חיים, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן וטלי רוזין, מנכ"לית עמותת "אחת מתשע" ורופאי בית החולים.

נושאים קשורים:  מניעת סרטן,  סרטן השד,  איכילוב,  כיכר הבימה,  פסח,  מיצב,  ד"ר מריאן חטיב,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
08.10.2022, 14:04

הרעיון מגעיל ודוחה.

אנונימי/ת
08.10.2022, 14:05

רעיון מגעיל ודוחה

מישהו בכלל חישב מה היקף החשיפה של נשים לדבר הזה?
ומה הצפי שסורקי.ות הקוד יופעלו?
נראה סתם גימיק חסר תועלת. בטעם הרע המתאים לעידן הכל הולך