חדשות

ב"בילינסון" נחנך מרכז טופור למחקר קליני של מחלות הסרטן

המרכז החדש יהווה את לב יחידת תיאום המחקר של מרכז דוידוף עם יותר מ-50 מתאמות מחקר שינהלו עשרות מחקרים קליניים בתחום הסרטן | פרופ' סלומון שטמר, סגן מנהל מרכז דוידוף, ינהל את המרכז

מרכז דוידוף לטיפול במחלות הסרטן. מרכז טופור החדש ייתן מענה להרחבת המחקרים. צילום: דוברות ביה"ח

מרכז דוידוף בבית החולים בילינסון חנך ביום א' השבוע את מרכז טופור למחקר קליני בסרטן. יותר מ-50 מתאמות מחקר ינהלו את עשרות המחקרים הקליניים בסרטן שבהם לוקח חלק בית החולים. המרכז נחנך הודות לתרומתם של שמעון וחוה טופור.

"מרכז דוידוף משתתף מדי שנה ביותר מ-100 מחקרים קליניים", אומר פרופ' סלומון שטמר, סגן מנהל מרכז דוידוף ומנהל המרכז החדש. לדבריו, מדובר בהיקף משמעותי שאינו נופל מהפעילות המחקרית במרכזי הסרטן הגדולים בעולם. "לאור העלייה בהיקף הפעילות, עלה הצורך בהרחבה משמעותית של הפעילות ומרכז טופור החדשני נותן בהחלט את המענה הראוי".

פרופ' גל מרקל, מנהל מרכז דוידוף לחקר הסרטן, אמר כי "המרכז יהפוך ללב יחידת תיאום המחקר שלנו ויהיה אמון על עשרות מחקרים קליניים, שבהם מרכז דוידוף לוקח חלק בשנה לצד המחקר העצמאי שהצוות הקליני שלנו עושה. המטרה שלנגד עינינו ברורה: להמשיך לפענח את מפת הסרטן ואת הטיפול בו".

התורמים, חוה ושמעון טופור, תרמו בעבר להקמת המרכז לרפואת כאב, היחידה לאשפוז יום ורפואה מייעצת, למחלקה האורתופדית ואת פרויקט מגדל המים בתכנונו של האמן דני קרוון.

נושאים קשורים:  מרכז טופור,  חקר הסרטן,  חדשות,  ביליניסון,  פרופ' סולמון שטמר,  פרופ' גל מרקל
תגובות