חדשות

דרך השמיים: ילדים חולי סרטן מוטסים מהפריפריה לטיפולים במרכז

איחוד הצלה החל להפעיל מסוק גם בדימונה, בנוסף על זה הפועל בצפון, להטסת ילדים חולי סרטן לטיפולים בבתיה"ח במרכז הארץ

השירות, המיועד לילדים חולי סרטן המתגוררים במרחק שעות נסיעה ממקום הטיפול, אינו כרוך בתשלום. צילום: איחוד הצלה

מתרחב הפיילוט של ארגון איחוד הצלה להטסת ילדים חולים אונקולוגיים מהפריפריה לטיפולים בבתי החולים במרכז. ארגון המתנדבים הלאומי איחוד הצלה החל השבוע להפעיל מסוק גם בדימונה, בנוסף על זה הפועל בצפון, להטסת ילדים חולי סרטן לטיפולים בבתי החולים במרכז הארץ.

היחידה לפינוי בהיטס של הארגון, שלה שני מסוקים מצוידים בכל הנדרש לפינוי רפואי ומאוישים בשני טייסים ושני פרמדיקים מתנדבים 24/7, נפתחה לפני כמה חודשים. השימוש העיקרי במסוקים של הארגון הוא לפינויים מוטסים במקרים של תאונות דרכים הדורשים פינוי מוטס.

ב"איחוד הצלה", שהוקם בשנת 2006 ומונה יותר מ-6,500 מתנדבים בכל הארץ, הוחלט לפתוח בפיילוט שיקל על ילדים חולים בסרטן מהפריפריה ומשפחותיהם בהתמודדות עם האתגרים העומדים בפניהם, בעקבות פנייה של אם לילדה חולה בסרטן המתגוררת ברמת הגולן ומטופלת בבית החולים שיבא.

האם סיפרה כי כשנקבע תור לטיפול בשעות הבוקר, המשפחה יוצאת לדרך בשעות החשיכה לפנות בוקר והילדה מגיעה לטיפול כשהיא מותשת ומקיאה מהדרך הארוכה וכי החזרה הביתה בשעות הפקקים גם היא אינה מטיבה עם הילדה החולה. ההגעה לטיפול במסוק, שאורכת 45 דקות, משנה לגמרי את התמונה.

"כרגע מדובר בפיילוט ואנו מקווים להרחיב אותו בקרוב", מדגישים בארגון. השירות, המיועד לילדים חולי סרטן המתגוררים במרחק נסיעה של כמה שעות ממקום הטיפול, אינו כרוך בתשלום. הארגון סופג את הוצאות ההיטסים כמו בשירות הפינוי באמצעות אמבולנסים ומתן המענה הרפואי של הרופאים, הפרמדיקים והחובשים המתנדבים בו לכל נזקק נתמך בעיקר על ידי תרומות, ללא מימון ממשלתי.

נושאים קשורים:  "איחוד הצלה",  רפואה בהיטס,  ילדים חולי סרטן,  פריפריה,  חדשות
תגובות
05.01.2024, 11:59

אולי כמו תתי ההתמחויות בפנימית, מסלול ישיר לאונקולוגיה של הילד הכולל 3 שנים של ילדים עם שלב א וישר לאונקולוגיה