חדשות

הסיפור של הצעירים: מדריך מקצועי חדש של חלאסרטן לרופאי משפחה

שר הבריאות קיבל השבוע את העותק הראשון של "הסיפור של הצעירים #2" של חלאסרטן | הספר נכתב בשיתוף אונקולוגים בכירים לטובת גילוי מוקדם של שבעה סוגי סרטן נפוצים בצעירים

שר הבריאות אוריאל בוסו מקבל לידיו את העותק הראשון של הספר מאת שירה קופרמן, מייסדת ומנכ"לית חלאסרטן (מימין) וזוהר יעקובסון, נשיאה מייסדת של עמותת חלאסרטן. צילום: יח"צ

שר הבריאות אוריאל בוסו קיבל השבוע לידיו את העותק הראשון של הסיפור של הצעירים #2 של חלאסרטן. הספר, שהוגש לשר על ידי זוהר יעקובסון, נשיאה מייסדת של העמותה שהוקמה על שם בתה טל שנפטרה מסרטן בגיל 26, מיועד בעיקר לרופאי ורופאות משפחה ורלוונטי גם לתחומי התמחות נוספים בהם סרטן עשוי להתגלות בבדיקות שגרתיות בקרב צעירים.

הספר נכתב בשיתוף אונקולוגים בכירים ועמותות סרטן ששילבו כוחות לטובת גילוי מוקדם בשבעה סוגי הסרטן הנפוצים בקרב צעירים.

ד"ר נעמה הלפרן קלמוביץ, רופאה בכירה ביחידת דרכי עיכול. מנהלת אשפוז יום אונקולוגי במרכז חוסידמן לרפואת הסרטן ב"שיבא", ששימשה יועצת מקצועית לספר, כותבת בפתיח כי כ-10% ממקרי הסרטן בישראל מאובחנים אצל צעירים וצעירות מתחת לגיל 45.

"הידע הרפואי הנדרש בטיפול בחולי סרטן צעירים, בשילוב עם שיעורי החלמה גבוהים יותר ומשך חיים ארוך יותר במחלות רבות ומגוון גדול, לצד מגוון של מקצועות הבריאות העוסקים במלאכה, הציף את הצורך במקור מידע נגיש המתמקד במאפיינים הייחודיים לטיפול בחולי הסרטן הצעירים", כותבת ד"ר קלמוביץ.

אתגר נוסף הולך ומתרחב שהיא מציינת הוא הטיפול בצעירים המחלימים מסרטן, "כשפעמים רבות מטופלים ומטופלות נתקלים בקושי רב לקבל מענה מרופאים בקהילה החוששים לטפל בהם או, גרוע מכך, מקבלים מענה לא מתאים הנובע מחוסר ידע".

"הגוש בשד הוא בגלל ההנקה," "כאבי הבטן בגלל ההורמונים", "הזעות הלילה – חרדה" - הספר, מציינת ד"ר קלמוביץ, מוקדש "לכל החולים הצעירים שנלחמו כדי שיקשיבו להם כשהם מספרים לרופא שמשהו לא בסדר ושהתעקשו לקבל את ההפניה לממוגרפיה או קולונוסוקפיה כדי להמשיך את הבירור. הוא נכתב כדי לשמש צוותים רפואיים ופארארפואיים הפוגשים את הצעירים חולי הסרטן בקהילה ובבתי החולים. אלה שיאבחנו, יפנו, יטפלו ויהיו שם ביום שאחרי כדי לסייע לחולים ולחולות להמשיך את מסלול החיים עם או אחרי המחלה".

להזמנת הספר - ליחצו כאן

נושאים קשורים:  חלאסרטן,  סרטן בצעירים,  חדשות,  גילוי מוקדם של סרטן,  ד"ר נעמה הלפרן קלמוביץ,  שר הבריאות אוריאל בוסו,  ספר
תגובות
17.02.2024, 16:48

יוזמה ברוכה מאוד. אבל אנחנו כבר ב2024. כדאי מאוד להפיץ גם ספר דיגיטלי או אפילו אודיו. תודה