חדשות

ד"ר אשי שלמון נבחר לחבר הוועד המנהל בארגון הבריאות העולמי

ד"ר שלמון, מנהל אגף בכיר ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות, יהיה אחד מ-34 נציגים בוועד הקובע את סדרי העדיפויות בארגון הבריאות העולמי | המשלחת הפלסטינית לאו"ם התנגדה לבחירה, ללא הצלחה

ד"ר אשר (אשי) שלמון, מנהל המחלקה ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות

ד"ר אשר (אשי) שלמון, מנהל אגף בכיר ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות, נבחר ביום ו' לתפקיד חבר ועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי (WHO), מטעם הקבוצה האירופאית אליה משתייכת ישראל. ד"ר שלמון נבחר פה אחד בבחירות שהתקיימו באסיפת ארגון הבריאות העולמי בז'נבה, שנערכה בסוף השבוע.

ד"ר שלמון יהיה אחד מ-34 נציגים בוועד, שבין סמכויותיו התוויית מדיניות וקביעת סדרי עדיפויות לארגון הבריאות העולמי.

משרד הבריאות, שעדכן ביחס לבחירה, ציין כי במעמד ההכרזה על הנציגים הנבחרים, ניסתה המשלחת הפלסטינית לאו"ם להתנגד לבחירה, ללא הצלחה. מדינות כמו סוריה, פקיסטן, מלזיה, לבנון, תוניסיה ותימן, הידועות כמפרות זכויות אדם וזכויות בריאות, התלוננו על בחירה בנציג ישראלי לוועד המנהל.

שר הבריאות אוריאל בוסו בירך את ד"ר שלמון ואמר כי מדובר ב"הישג היסטורי למדינת ישראל בז'נבה. ד"ר שלמון הוא שליח ציבור נאמן ובעל ניסיון רב בתחומי הבריאות והיחסים בינלאומיים והבחירה בו בעת הזו היא תעודת כבוד למשרד הבריאות. אין לי ספק שמינויו יתרום רבות לארגון הבריאות העולמי ויהיה לו חלק משמעותי בשמירה על האינטרסים של מדינת ישראל". הוא איחל לד"ר שלמון הצלחה בתפקיד והמשך עשייה מבורכת עבור אזרחי ישראל.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוסיף כי ״הבחירה בנציג ממערכת הבריאות בישראל מביעה אמון במקצועיותה של המערכת, שקיבלה שבחים רבים בשנים האחרונות מצד העולם. מדינת ישראל התברכה במערכת בריאות מהטובות שיש בזכות האנשים שפועלים בכל יום להצלת חיים. אני מברך את ד״ר שלמון על הבחירה בו כנציג בארגון״.

ד"ר אשי שלמון אמר עם היבחרו "אני מודה לאזור אירופה על הבחירה. אתחיל למלא את תפקידי בוועד המנהל בשבוע הבא ובכוונתי לפעול לקידום בריאות בכל העולם".

נושאים קשורים:  ד"ר אשי שלמון,  ארגון הבריאות העולמי,  מינויים,  משרד הבריאות
תגובות
אנונימי/ת
03.06.2024, 18:08

בכוונתי לפעול לקידום בריאות בכל העולם". צניעות !

03.06.2024, 20:36

אשי- בהצלחה!

09.06.2024, 17:51

יישר כוח! בהצלחה!