חדשות

נחנכה יחידה לטיפול בקרינה בבית החולים האיטלקי בחיפה בהשקעה של 3 מיליון דולר

היחידה תעניק טיפולים למבוטחי כל הקופות בחיפה ובצפון; המנהל הרפואי של ביה"ח, פרופ' אליאס טובי, מסר כי נרכשו מכשיר קרינה מודרני, CT סימולטור חדיש ומערכת ממוחשבת לתכנון טיפול קרינתי

ציוד חדיש ביחידה לטיפול קרינתי בסרטן בביה"ח האיטלקי בחיפה (צילום: אליאס דאוד, יח"צ)

בבית החולים האיטלקי בחיפה, המופעל בידי נזירות מהמסדר הפרנציסקני, נחנכה בשבוע שעבר יחידה חדשה לטיפול קרינתי בסרטן. בציוד היחידה הושקעו כ-3 מיליון דולר. היחידה תעניק טיפולים למבוטחי כל הקופות בחיפה והצפון.

המנהל הרפואי של בית החולים, פרופ’ אליאס טובי, המנהל גם את המחלקה לאימונולוגיה קלינית במרכז הרפואי "בני ציון", מסר כי ביחידה החדשה מכשיר קרינה מודרני, קובלט-60 אקווינוקס (תוצרת "תרטרוניקס" הקנדית) הנחשב למשוכלל מסוגו וכן CT סימולטור חדיש ("פיליפס") ומערכת ממוחשבת לתכנון טיפול קרינתי תלת ממדי.

בית החולים האיטלקי בחיפה (צילום: אליאס דאוד, יח"צ)

בית החולים האיטלקי בחיפה (צילום: אליאס דאוד, יח"צ)

"הכנסת הציוד החדיש", אמר פרופ’ טובי, "תתרום לשיפור רמת הטיפול הקרינתי בחולי סרטן בחיפה ובצפון הארץ". חנוכת היחידה נעשתה במעמד שגריר איטליה בישראל, פרנציסקו טאלו, נציג הוותיקן הארכיבישוף מרקוצו, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן בישראל פרופ’ אליעזר רובינזון, מנכ"לית האגודה מירי זיו, סגן ראש עירית חיפה ד"ר סוהיל אסעד וכן מנהלי קופות החולים השונות, מנהלי מחלקות אונקולוגיות בבתי החולים בצפון הארץ, רופאים בכירים, ואישי ציבור נוספים מאזור חיפה.

לאירוע הגיעה מחו"ל גם משלחת מאיטליה ובראשה נשיא אגודת הסרטן הלאומית שלה.

בית החולים האיטלקי בחיפה הוא בית חולים מתמחה באונקולוגיה, כירורגיה ושיקום אורתופדי. בראש השירות האונקולוגי עומד פרופ’ אברהם קוטן, שפרש לפני כשלוש שנים מניהול המערך האונקולוגי ב"רמב"ם". בבית החולים כ-50 מיטות לטיפול בחולי סרטן וניתן בו גם שירות קרינה אמבולטורי.

בית החולים מסר כי מדי יום מקבלים בו 60-40 חולים טיפול קרינתי והמחלקה האונקולוגית עומדת בקשרים מקצועיים הדוקים עם כל המחלקות והיחידות האונקולוגיות בחיפה ובצפון הארץ והטיפול מתבצע על פי פרוטוקולים של המערך האונקולוגי ברמב"ם כשצוות פיזיקאים-רפואיים מרמב"ם מופקד על בקרת איכות הטיפול הקרינתי.

בעבר נסגרו חדרי הניתוח של בית החולים בהוראת משרד הבריאות, אולם הם נפתחו מחדש לאחר ביקורת שערך המשרד,  לפני כשלושה חודשים.

נושאים קשורים:  חדשות,  הקרנות,  ציוד,  בית החולים האיטלקי בחיפה,  סרטן,  פרופ' אליאס טובי
תגובות